Sędzia
Nataliya Golombyovska
Nataliya Golombyovska
Spod jej rąk powstają m.in. torty artystyczne, które wyglądem przypominają małe dzieła sztuki, które możecie podziwiać na niezwykle rozbudowanym Instagramie Ng Art Patisserie. Jak sama przyznaje, od zawsze pasjonowało ją nowoczesne cukiernictwo oparte na wysokiej jakości produktach. Pierwotne słodkości powstawały dla rodziny czy znajomych. Nataliya pochodzi z Ukrainy, a Jej pasja w sposób na życie przerodziła się jednak dopiero w Polsce. W działalności pomaga jej mąż i córka, która również pasjonuje się cukiernictwem.

Miała możliwość szkolenia się u szefów rosyjskich, francuskich oraz hiszpańskich, według niej nowoczesne cukiernictwo to trochę inny rodzaj cukiernictwa, ale nie oznacza, że trudniejszy od tradycyjnego. W nowoczesnym cukiernictwie chodzi przede wszystkim o to, aby tort czy ciastko było łatwe do przygotowania, zjedzenia, aby zawierało mniej cukru i było wykonane z produktów naturalnego pochodzenia.

Od ponad dwóch lat Nataliya organizuje także szkolenia, które cieszą się coraz większą popularnością i są dedykowane osobom o różnym stopniu zaawansowania. Kursanci mogą dowiedzieć się jak upiec kruche ciasto, wykonać zefiry, czyli rosyjskie pianki, a także jak stworzyć słodki stół.

Zdobyła nagrodę w Akademii Tortu w kategorii PRZEPIS ROKU 2021 ze swoimi autorskimi Makaronikami.